Vardas
Slaptažodis
lten

naujienos

Airijos fotomanų paroda papuošė LR Užsienio reikalų ministeriją

Kovo 13 d. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministeriją papuošė Airijos lietuvių fotoklubo “Fotomanai.LT” nuotraukų paroda “Mūsų gyvenimas Airijoje”. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienai paminėti skirtą ekspoziciją atidarė LR Užsienio Reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.

Domėjosi klubo veikla
Atidarydamas parodą P.Vaitiekūnas pasidžiaugė, kad Lietuvą ir iš jos išvykusius lietuvius sieja fotografijos meno siūlelis. „Kuo daugiau bus tokių siūlelių, tuo tvirčiau jausis Lietuvoje ir už jos ribų gyvenantys lietuviai“, – sakė jis. Ministras domėjosi Airijos fotomanų veikla, klausė, kokių klubas turi ateities planų, teiravosi, ar šis neketina bendradarbiauti su kitų pasaulio lietuvių bedruomenių fotoklubais ar Lietuvoje veikiančiomis organizacijomis. Anot jo, tai būtų puiki pradžia jungtinei ekspozicijai emigracijos tema. Patikinus, jog idėjų ir planų tikrai netrūksta, Ministras pažadėjo, jog Užsienio Reikalų ministerija palaikys tokias iniciatyvas ir finansiškai parems ateities parodas.

Parodos atidaryme apsilankė ir buvęs Lietuvos ambasadorius Jungtinei Karalystei ir Airijai Aurimas Taurantas. Jis neslėpė, jog buvo smalsu pamatyti, kaip dabar gyvena Airijos lietuviai, nes anksčiau šioje šalyje praleisdavo daug laiko ir būdavo tarp čia gyvenančių savo tautiečių. A.Taurantas prisipažino pats sukaupęs nemenką nuotraukų archyvą, turįs ne vieną vertingą kadrą, pasakojantį apie Airijos lietuvių bendruomenės gimimą, ambasados atsiradimą.

Paroda papildyta naujais darbais
Parodą “Mūsų gyvenimas Airijoje” Žaliojoje saloje gyvenantys lietuviai jau turėjo galimybę išvysti - praėjusių metų lapkritį Lietuvos ir Airijos diplomatinių santykių užmezgimo 15 metų jubiliejaus proga ekspozicija pristatyta Lietuvos ambasadoje Dubline. Tiesa, prieš papuošiant Užsienio Reikalų ministeriją, ekspozicija buvo papildyta naujais darbais. Dabar joje - keturiasdešimt septyni didžiulę išliekamąją vertę turintys kadrai iš lietuviškų renginių bei švenčių, kasdienybės akimirkos, žmonės, kuriuos mylime ir gerbiame.


« atgal
© kopyrait