Vardas
Slaptažodis
lten

naujienos

Į Dubliną vėl atkeliauja Kaziukas!

Į Dubliną vėl atkeliauja Kaziukas!

Kovo 8-9 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) nuo 10 iki 18 val. Dun Laoghaire Peoples parke vyks Kaziuko mugė. Lietuviška tradicinė šventė, kurios ištakos siekia XVII a. pradžią, Airijoje rengiama antrąjį kartą. Kermošiaus lankytojai turės galimybę pasmaguriauti lietuviškų patiekalų, atsigaivinti namine gira, įsigyti tautodailininkų darbų.

Linksmybės - iki valios ir soties

Karšta baravykienė duonos indelyje, žirnienė su spirgučiais, naminė gira, tradiciniai gardžieji riestainiai - visos šios gėrybės puikuosis ant kermošiaus stalo. Mugėje bus pristatomi amatininkų ir tautodailininkų darbai: verbos, lino gaminiai, gintaro papuošalai, mediniai žaislai, keramikos dirbiniai, vilnonių apklotai, rankomis megztos pirštinės ir kojinės. Įsilieti į šventės linksmybes kvies kaimiškos muzikos kapela „Karčema“ ir skrabalininkas Regimantas Šilinskas.

Mugės lankytojams taip pat bus surengtas išsamus Baltijos jūros regiono kulinarinio kelio pristatymas. Pastaruoju projektu siekiama savitu būdu, per kaimo turizmo sodybas, saugomas ir puoselėjamas kultūrinio paveldo, kulinarijos tradicijas sujungti prie Baltijos jūros krantų įsikūrusias šalis ir tokiu būdu atverti jas pasauliui, saugoti ir puoselėti jų savitumą. Kulinarinio kelio pristatymo metu vyks amatininkų pasirodymai, lietuviškų produktų degustacijos, bus pateiktas kaimo turizmo potencialas. Airijos lietuvių bendruomenei organizatoriai surengs konsultaciją „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas“, kurios metu bus išsamiai pasakojama apie alternatyvios veiklos Lietuvos kaime vystymo perspektyvas, paramą jauniesiems ūkininkams, amatininkams, kaimo turizmo sodybų savininkams. Lietuvos kaimo turizmo asociacija teiks informaciją apie kaimo turizmo potencialą atskiruose etniniuose Lietuvos regionuose, pristatys šalies kaimo turizmo sodybas, jų siūlomas poilsio galimybes.

Šventėje dalyvaus ir Žemės ūkio ministrė profesorė Kazimiera Prunskienė. Dublino šeštadieninės lituanistinės mokyklėlės „4 vėjai“ mokiniams ir jų tėveliams profesorė praves nepriklausomybės istorijos pamoką, dalyvaus šeštadieninių lituanistinių mokyklėlių moksleivių piešinių parodos „Aš piešiu Lietuvą“, skirtos Lietuvos nepriklausomybės 90-mečiui, atidaryme.

Galite padėti sergantiems vaikams

Kaziuko mugės metu bus galima sudalyvauti ir keliose akcijose. Dublino šeštadieninė lituanistinė mokykla “4 Vėjai” organizuoja paramos akciją “Jiems reikia mūsų meilės“. Šventės dalyviai, už pačių nustatytą kainą, galės įsigyti mokyklėlės ugdytinių piešinių ir darbelių. Už juos gautos lėšos bus skirtos Lietuvoje veikiančiam labdaros ir paramos fondui “Rugutė”, kuris teikia paramą vaikams, sergantiems piktybiniais navikais. Mokytojų iniciatyva, vaikai buvo skatinami piešti ir daryti darbelius, vyko diskusijos apie tai, kodėl reikėtų padėti mažiesiems ligoniukams ir juos atjausti. Vaikai buvo informuoti, kad už jų darbelius surinkti pinigėliai, bus panaudoti išpildyti sergančių vaikučių svajones.

Akcija „Jiems reikia mūsų meilės“ siekiama prisidėti prie fondo projekto „Išpildykime vaikų, sergančių piktybiniais navikais, svajones“. Daugiau informacijos apie fondo veiklą ir vykdomas akcijas galite rasti „Rugutės“ tinklapyje www.rugute.lt

Jei norite prie akcijos prisidėti ne tik mugės metu, kviečiame paaukoti į fondo sąskaitą:

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“
Fondo kodas 300070090
A.s. LT55 7044 0600 0462 0867
AB SEB Vilniaus bankas, banko kodas 70440
SWIFT kodas CBVI LT 2X

Padėk išsipildyti vaikų svajonėms ir Tu!

Akcija “Turėjau Viasat”

Kaziuko mugės metu taip pat vyks akcija “Turėjau Viasat”. Atvykę į šventę ieškokite iškabos:

 

REDAKCIJA, ČIA ĮDĖKITE ŽENKLĄ “TURĖJAU VIASAT”.


Čia galėsite pasirašyti peticiją dėl LT programų transliavimo Airijos ir UK teritorijoje arba, jei tiesiogiai nukentėjote nuo Viasat – pasirašyti po kolektyviniu skundu bei atiduoti savo sutarčių kopijas.

Dokumentus galima siusti ir elektroniniu paštu - nusprendę, kad nenorite tylėti, nurodykite savo vardą bei pavardę, trumpai atsakykite į šiuos klausimus:

Vardas

Pavardė

Miestas, kuriame gyvenate

Kaip sužinojote apie galimybę matyti LT kanalus Airijoje?

Ar paslaugą pirkote iš Lietuvos ar Airijos platintojų?

Ar perkant paslaugą, Jums buvo užtikrinta LT kanalų transliacija Airijoje/UK?

Kas montavo įrangą Jusu namuose?

Kuriam laikui įsigijote paslaugą?

Kaip su Jumis bendrauja Viasat klientų aptarnavimo centras?

Ar pageidautumėte ateityje vėl matyti lietuviškus kanalus (nebūtinai per Viasat)?

Pridėkite visos turimos dokumentacijos kopijas ir atsiųskite el. paštu [email protected] (Mindaugas)arba adresu 403 Collinswod, Whitehall, D9, Dublin.

Šventė sudomino ne tik lietuvius

Gražia tradicija tapusią Kaziuko mugę Dubline organizuoja LR ambasada Airijoje ir Žemės ūkio ministerija. Šiuo renginiu siekiama paskatinti Airijoje gyvenančius lietuvius išlaikyti tautinį identitetą, palaikyti ryšį su gimtuoju kraštu, pristatyti Airijos visuomenei tradicinius Lietuvos kaimo amatus, šalies kultūrinį ir kulinarinį paveldą, tautines tradicijas, supažindinti su paramos Lietuvos kaimui 2007 – 2013 m. galimybėmis. Pernai Dublino “Powerscourt” prekybos centre pirmą kartą įvykusi Kaziuko mugė sulaukė didžiulio susidomėjimo. Į kermošių tuomet suplūdo ne tik Airijos lietuviai bet ir daugybė smalsuolių iš kitų šalių. Be vaišių ir linksmybių šventės akcentu tuomet tapo aukcionas, kurio metu surinktos lėšos buvo skirtos Šv.Kazimiero vaikų namams Kupiškyje bei vaikų ligoninei Dubline paremti.

Parengė Ieva Sungailaitė pagal ALB ir Žemės ūkio ministerijos informaciją

 

 


« atgal
© kopyrait