Vardas
Slaptažodis
lten

naujienos

Airijos ir Lietuvos fotomanai meilės dieną iškeitė į tautinę šventę

“Sveiki atvykę į fotomanijos šali!, “Mes jūsų labai pasiilgom!, - skelbė užrašai ant plakatų Dublino oro uosto keleivių pasitikimo salėje. Būrys smalsuolių žvilgčiojo į juos ir spėliojo, kas turėtų pasirodyti už atsiveriančių durų. Dublinas sulaukė neeilinių svečių - Airijos fotomanų “krikštatėviais” įvardijamo “Palangos fotoklubo 750” su kurorto meru R.Kirstuku bei garbės svečiais priešakyje. Miestas švente meilės dieną, tuo tarpu mūsų tautiečiai, kaip tikri patriotai, džiaugėsi ją iškeitę į kitą progą - Lietuvos Nepriklausomybės švente. Ir tai nebuvo spektaklis…

Gausi delegacija

Dėl ryte Dubliną paskandinusio tiršto rūko lėktuvas vėlavo tris valandas. Skrydžio starto Kauno oro uoste nekantriai laukęs “Palangos fotoklubo 750” įkūrėjas Adas Sendrauskas kitame laido gale juokavo: “Niekur nebenorime skristi, mums ir čia gerai - televizijos kompanija čia surengė tikrą koncertą. Pasitikę svečius susipakavome plakatus ir laukėme koncerto tęsinio…

Dalyviai: Palangos meras Remigijus Kirstukas, kurorto savivaldybės kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Robertas Trautmanas, “Palangos fotoklubas 750” bei Tauragės klubo “Fotojūra” nariai, televizinės - prodiuserinės kompanijos “Gimus” filmavimo grupė ir garbės svečiai: rašytojas Rolandas Rastauskas, Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Remigijus Treigys, Antano Mončio namų - muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė bei leidybinės grupės “Druka” vadovė Renata Budvytienė.

Kol palangiškiai dalijosi lovas viename Dublino hostelių ir kūrėsi pas savo globėjus fotomanus, kurorto meras R.Kirstukas su savivaldybės kultūros skyriaus vyr.specialistu Robertu Trautmanu vykdė kitą ne mažiau svarbią misiją - susitiko su Dubline gyvenančiais ir dirbančiais palangiškiais. Jiems buvo įdomu, kokia mūsų kasdienybė, kiek čia uždirbame ir ar ketiname grįžti namo. Mes klausėme to paties, tik kitu kampu - kokios Lietuvos perspektyvos ir kas pasikeitė Palangoje. Juokėmės - kas galėjo pamanyti, jog spektaklis miesto Tarybos posėdžio kažkada persikels į Dubliną. Su tais pačiais aktoriais, tik kitomis dekoracijomis ir kitu - žemiškesniu - scenarijumi. Supratome - atskirti atstumo tapome tiesiog palangiškiais. Neliko etikečių “meras” ir “mokesčių mokėtojas“.

Susitiko su Dublino meru

Ketvirtadienį nuo pat ryto Dublinas dūzgė nuo įsimylėjelių ir kamščių. Tuo tarpu palangiškiai kartu su Airijos lietuvių bendruomenės ir ambasados atstovais susitiko su sostinės meru lordu Paddy Bourke. Kalbėta apie Airijos ir Lietuvos ryšį, galimą bendradarbiavimą tarp Dublino ir Lietuvos fotomenininkų, prisimintos “Lietuvos dienos Airijoje”. Pats meras surengė ekskursiją po savo rezidenciją, papasakojo jos istoriją bei noriai pozavo fotografams.

Vakare Lietuvos ambasadoje Dubline atidaryta “Palangos fotoklubo 750” paroda Žmogus”, skirta šalies Nepriklausomybės 90 - osioms metinėms paminėti. Dublino lietuvių į renginį susirinko nedaug. Svečius pasveikinusi ambasadorė Izolda Bričkovskienė sakė suprantanti, jog Šv.Valentino dieną jaunimas tautinę švente iškeitė į kitas vertybes. Ambasadorė teigė retai sulaukianti tokios gausios tautiečių delegacijos. Beje, Palangos meras R.Kirstukas tapo pirmuoju šalies meru, apsilankiusiu ambasadoje. Vakaras neapsiėjo be kalbų ir dovanų, kurios liejosi kaip gausybės rago. Ambasadorė net juokavo, jog palangiškiai į Dubliną galėtų atvykti ir dažniau. Pasibaigus renginiui, linksmybės persikėlė į “Arlington” viešbutį - tautiečiai trypė pagal airišką muziką, kuri sužavėjo ne vieną.

Vakaronė - be cepelinų

Penktadienį viešbutyje “Park Inn” surengta vakaronė, kurios metu pristatytos dvi - “Palangos fotoklubo 750” bei Tauragės klubo “Fotojūra” parodos. Renginys - be scenarijaus, be taisyklių, be tvarkos. Vakaronės pavadinimas - “Cepelinai “Park Inn” viešbutyje”. Tiesa, cepelinų neragavome, tačiau ant scenos liejosi poezija, fleitos skambesys, širdi džiugino Nojaus dainos.

Linksmybės tęsėsi ir šeštadieni - Airijos fotomanai savo kolegoms surengė ekskursiją į Glandeloką (Glendalough). Pakeliui užsukome ir į Brėjų (Brey). Atrodo, jog Dievas išgirdo maldas - saulutė žeme ritinėjosi, lengvas rūkas suteikė kelionei mistikos, o vanduo ežere žerėjo kaip veidrodis. Lietuviškų parduotuvių tinklas “Lituanica” buvo itin dosnus - alus liejosi per kraštus.

Palangiškiai prisipažino pirmą kartą taip pažymėję Lietuvos Nepriklausomybės dieną ir pažadėjo sau daugiau šios progos niekada neiškeisti į Šv.Valentino švente.

Tuo niekas nesibaigė

Kovo 17 d. Palangoje A.Mončio namuose - muziejuje bus atidaryta Airijos lietuvių fotoklubo “Fotomanai.LT” paroda “Tolima - Artima”, skirta Šv.Patriko dienai paminėti. Ketinama į renginį pakviesti ir nepaprastąjį ir įgaliotąjį Airijos ambasadorių Lietuvoje Donal Denham. Airijos fotomanams tai didžiulis įvykis ir skola “Palangos fotoklubui 750”.

Fotomanai dėkoja savo rėmėjams:

Viešbučių tinklui “Park Inn”

Verslininkui Valdui Kasakaičiui

Lietuviškų parduotuvių tinklui “Lituanica”

Baldų salonams “SBA Home Ireland”

 

Fotomanai dėkoja savo draugams:

Airijos lietuvių bendruomenei

Lietuvos ambasadorei I.Bričkovskienei ir visam ambasados kolektyvui

Dainininkui Nojui

Kam įdomu:

www.fotoklubas750.lt

 

 


« atgal
© kopyrait