Vardas
Slaptažodis
lten

istorija

Praėjusių metų gegužę savo veiklą pradėjęs Airijos lietuvių fotoklubas “Fotomanai.LT” dažnai įvardijamas perspektyviausia ir sparčiausiai savo veiklą plečiančia lietuvių organizacija Airijoje. Net nesulaukęs metų klubo narių skaičius išaugo iki daugiau nei šimto fotografijos mėgėjų, bei profesionalų, kurie aktyviai dalyvauja Airijos lietuvių bendruomenės gyvenime ir kuria savotišką jos fotometraštį. Beje, ne viena dešimtis internetinėje klubo konferencijoje dalyvaujančių ir savo darbus virtualioje galerijoje talpinančių fotomanų gyvena Lietuvoje, tad ateityje su jais ketinama keistis parodomis, bei organizuoti išvažiuojamuosius susitikimus.

Airijos fotomanai stengiasi visuomet būti įvykių sukūryje - jų darbais iliustruojami lietuviškoje bei airiškoje spaudoje pasirodantys straipsniai, jiems patikimos gražiausios lietuviškų švenčių bei renginių akimirkos.

Skatinant tautų draugystę tarp lietuvių bei airių, siekiant vieni kitus supažindinti su šalių kultūra bei papročiais, fotomanai savo veikloje yra numatę įgyvendinti ne vieną projektą su Airijoje veikiančiais klubais bei įvairiomis kultūrinėmis organizacijomis.

Be to, fotoklubas užsiima ir švietėjiška veikla – lituanistinėje savaitgalio mokyklėlėje “4 Vėjai” vaikus moko fotografijos.

Per neilgą savo gyvavimo laiką fotoklubas surengė dvi fotografijų parodas. Pirmąją – reportažą iš šių metų birželį Maynooth’e vykusio bendro mažų Europos lietuvių bendruomeninių mokyklų festivalio “Draugystės tiltas” turėjo progos pamatyti daugybė po visą pasaulį išsibarsčiusių lietuvių – ekspozicija buvo pristatyta praėjusių metų rugpjūtį Vilniuje surengtame Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Seime, rugsėjį – Lietuvos Respublikos Ambasadoje Dubline. Lapkričio pradžioje ekspoziciją turėjo galimybę išvysti Kildare City Council vykusios ateinančių metų “Draugystės tilto” pristatymo šventės dalyviai.

Debiutinę parodą fotomanai skyrė savo tautietei dvylikametei lietuvei Livetai Vanagaitei, kuri nelaimingo atsitikimo metu apdegė daugiau nei pusę kūno. Ekspozicija buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mergaitės nelaimę, paskatinti rengti įvairias paramos akcijas, kurių metu surinkti pinigai atiteks jos gydymui.

Nuotraukos iš “Draugystės tilto” papuošė ir Lauros Garbavičiūtės - Down knygą “Pasiilgau… (arba) Mes vienas kito angelai” apie Dublino lituanistinę mokyklėlę “4 Vėjai”, jos draugus bei visą Airijos lietuvių bendriją.

Fotomanų darbais iš specialiai grupei “Pawna” surengtos fotosesijos bus iliustruotas ir kompaktinis diskas. Unikalus muzikinis projektas kartu su knyga “Pasiilgau… (arba) Mes vienas kito angelai” visuomenei buvo pristatyti šią žiemą.

Praėjusių metų lapkritį dienos šviesą išvydo antroji klubo fotografijų paroda “7/24 Mūsų gyvenimas Airijoje”, kurią fotomanai skyrė ypatingai progai - Lietuvos ir Airijos diplomatinių santykių užmezgimo 15 metų jubiliejui paminėti. Ekspozicijoje – ne tik didžiulę išliekamąją vertę turintys kadrai iš lietuviškų renginių bei švenčių, bet ir kasdienybės akimirkos – savotiškas Airijos lietuvių gyvenimo atspindys.

Kovo 13 d. paroda “7/24 Mūsų gyvenimas Airijoje” bus atidaryta Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijoje. Šįkart mums, lietuviams, dar ypatingesne proga – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

© kopyrait